Lise kategorisinde

10. sınıfa gidiyorum 1. dönem edebiyat ortalamam 50 nin altındaydı ve diğer hiç bir dersten kalmadım. Ortalamam 65 ve 2. dönem koronadan dolayı edebiyattı düzeltme şansım olmadı. Sorumlu olarak geçicem herhalde. Eğer sorumlu olarak geçiceksem bir kaç sorum olacak. Sorumluluk sınavından 50 den yüksek aldığımız zamam geçiyormuyuz 1. dönem aldığımız notların bir önemi yok mu? 2. olarak sınava ne zamam gireceğiz okulun açıldığı ilk hafta diyor geçen senelerde ama anlayamadım 22-30 haziran arasında yapılanamı katılacağız yoksa bizden önceki senedekiler mi? Konuya açıklık getirirseniz sevinirim.

16 Cevap

Şuan 11.sınıfım önceki yıllardanda kalan yaklaşık 6 vermem gereken ders var ortalamam 50 üstünde 12.sınıfa geçip 12.sınıfta verebiliyormuyum derslerimi
(56.6k puan)
Bakanlıktan yapılan son açıklama doğrultusunda bu sene yapılacak sorumluluk sınavlarına yalnız 12. sınıflar girecek. Diğer öğrencilerin sorumluluk sınavları eylül ayında yapılacak.

Hocam Merhabalar, ben lise 10dum bu dönem 1.dönemde 2 derste kaldım bunlar mat ve kimya ben şimdi girecek miyim yoksa sadece edebiyat için mi geçerli girecek miyim girmiyecek miyim?

TEŞEKKÜRLER.

Samed, yıl sonu ortalaman 50 puanı geçiyorsa girmene gerek yok, geçmiyorsa sorumluluğa girmen gerekiyor. Sınıfını sorumlu olarak geçtin.

Hocam öncelikle merhaba 11.sınıf iki dönemde 50 yle geçtim ama yıl sonu notum 48 11.sınıf karnemde 1 sorumluluk vardı baraj ders e okuldada 1 sorumluluk yazıyordu 12.sınıfa geçtim hala 1 ders vardı hata tek dersten sorumlu kalanlar sınavına girdim 12.sınıfın ortalarında e okula 7 sorumluluk gedli sizce ne olmuş olabilir

Erdal, bu konuyu okul idaresi ile konuş. Ortalaman elliyi geçmemiş olabilir. Geçseydi sorumluluğa kalmazdı bu kadar ders.


...