Lise kategorisinde
Hocam, mebden açıklama geldi ya şimdi benim birinci dönem ortalamam 60 dört dersten kaldım. matematik fizik tarih ingilizce bunların sorumluluğuna girmek zorunda mıyım?

13 Cevap

(56.6k puan)
Nil, İlk dönem ortalaman 60 olduğu için sorumluluk sınavına girmen gerekmiyor. Sorumluluk sınavı önceki senelerden zayıfı olanlar için yapılır.
ama az önce mebi aradım dediler ki ortalamayla geçmişsen bile 3 dersin üstünde kaldıysan dersten girmek zorundasın sorumluluğa herkes başka şeyler söylüyor
(56.6k puan)
Ortalaması 50 puan ve üzeri olan öğrenciler sorumluluk sınavlarına girmezler. Ortalama ile geçmek denen bir durumdur bu. Sizin girmeniz gerekmiyor.

Ortalamam 49 ve yedi tane zayıfım var. 7 dersin hepsinden mi gireceğim sorumluluk sınavına yoksa sadece baraj derslerden mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

(56.6k puan)
Ata, normalde 49 ortalama ve yedi zayıfla sınıfta kalınır. Ancak coronadan dolayı sınıfta kalma bu sene uygulanmayacak. Zayıfın olan yedi dersin tamamından sorumluluk sınavlarına gireceksin.
evet çok fazla sordum ama her yerde ortalaman 50 üstü olsa bile 1. dönem kaldığın derslere girmek zorundasın diyor
(56.6k puan)
Nil, ortalama ile geçen sorumluluğa girmez.

Merhaba hocam ben 12. Sınıf öğrencisiyim. Lise 1 ve 2 de mat ve fizik derslerinden 2 kez ortalamam 50 nin altında olarak geçtim Ama genel dönem sonu ortalamam 72 idi. Sorumluluk sınavlarına girmem gerekiyor mu ve girip de geçemezsem ne olacak

(56.6k puan)
Gülizar, lise 1 ve 2 de ortalama ile geçtiğin için sorumluluk sınavlarına girmene gerek yok. Sorumluluk listelerinde adın çıkmayacaktır zaten.

Hocam Simdi Ben 9.sinifim ve matematikten kaldim ama ortalamam 68. sorumluluk sınavına girecek miyim matematik dersinden...