Lise kategorisinde
Hocam Ziya Selçuk’un açıkladığı sorumlu geçme kimleri kapsıyor. Benim ortalamam 58 ve 7 dersten kaldım. Edebiyattan kalmadım.7 dersin sorumluluk sınavına mı girecem. yoksa açıkladıģı sorumlu geçme toplam ortalamasi 50 altı olan kişiler kaldıği her dersten sorumluluk sinavina mi girecek seklinde olucak

21 Cevap

(57.6k puan)
Yönetmeliğe göre ortalaması 50’nin üzerinde olan ortalamayla geçer. 50’nin altında olanlar sorumluluğa girecek.

Hocam,ziya selçuk 29 nisanda ki açıklamasında "zayıf notu olduğu halde ortalaması ne olursa olsun sorumlu geçicek" dedi burda ne anlatmak istedi. Bide benim ortalamam 57,6786 ve 7 dersten kaldim edebiyattan kalmadim.bu  dönem gidipte 7 dersten kalanı sorumlu geçirmezler dimi hocam.ziya selçuğun açıklamaları kimleri kapsıyor?

Merhaba hocam yeni bir açıklamaya göre 1 zayıfı olan öğrenci bile sorumlu geçecek deniliyor ortalaması 90 olan biri baraj derslerden geçse bile matematikten kalan sorumlumu olur? Normalde baraj dersten kalınca sorumlu geçiliyordu?
(57.6k puan)
Civan, ortalaması geçmeye yeten öğrenci sorumluluğa girmeyecek. Ortalaması düşük olan ve zayıfı olan öğrenci sorumluluğa girecek.
Hocam rica etsem sizde sayı yazarak cevaplar mısınız ?
1-hocam yönetmelik bir daha değişir mi ?
2-Ziya Selçuk ortalama ne olursa olsun sorumlu demişti ya şimdi biz bakanı mı yanlış anladık yoksa fikir mi değiştirdi bakanımız
3-hocam benim ortalamam 55 6 tane zayıfım var edebiyattan kaldım sadece edebiyattan mı sorumlu geçeceğim
4-karneler verilecek mi
5- sonradan birşeyler değiştirmezler demi
(57.6k puan)
Ardahan, yönetmelikte kısmi değişiklikler oldu, ileride yine değişiklik olabilir. Ortalaması ellinin üstünde olanlar ortalamayla geçiyor. Altında sınavlarına sorumluluk sınavlarına girecek. Edebiyat dersi ortalamayla geçilemediği için edebiyat dersinden sorumluluk sınavına gireceksin önümüzdeki yıl.
Hocam 6 zayıfım var edebiyattan kaldım ortalamam 50’yi geçiyor hocam e-okulda sınıf geçme yönetmeliğe göre olur demi Ziya Selçun dedigine göre olmaz demi.
(57.6k puan)
Erdal, sınıf geçme sisteminde bir değişiklik yok. Sadece bu sene sınıfta kalma uygulanmayacak. Elli barajını geçen öğrenciler sorumluluğa girmeyecek.
Hocam şimdi biz tek edebiyattan mı sorumlu olacağız ortalamamız 50’yi geçiyorsa
(57.6k puan)
Sabri, ortalama ne olursa olsun edebiyat dersinden kaldıysan sorumluluğuna girmen gerekir. Edebiyat dersi ortalama ile geçilmiyor. Baraj dersler dışındaki dersler zayıf olsa da ortalaman elliyi geçiyorsa bu dersleri geçmiş sayılırsın ve sorumluluğa girmen gerekmez.


...