Lise kategorisinde
Ben şuan 9. sınıfı bitirdim e devletten nakil vermek istiyorum ama nakil işlemi gerçekleşmiyor. Şu şekilde yazıyor Nakil başvuru ve kabul işlemleri Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği 38/4-a maddesine göre dönemin son üç haftasından itibaren geçerli olmak üzere kapatılmıştır. Acaba e devletten nakil işlemleri ne aman açılır bilginiz varsa yazabilir misiniz?

11 Cevap

Reis aynı şeyi ben de yaşıyorum bana instgramdan yazar mısın beraber bi yerlere ulaşalım 4kinci
(5.9k puan)
Nakil işlemleri okulların kapanmasına son 3 hafta kala durdurulur. Okullar kapandıktan sonra tekrar açılır. Şu an e-devlet nakil işlemleri açıktır. Başvuru yapabilirsiniz.
Şuan e devlette aynı hatayı alıyoruz açık değil yani 38/4-a Hatası

e devlette nakil verecektim puanım falan herşey yetiyo ama 38/4 diye başlayan bir hata veriyor nakiller kapalı diyo ne zaman açılacak bir bilginiz varsa bana söyleyin. şimdiden teşekkürler.

(5.9k puan)
Evet arkadaşlar. Henüz açılmadığını fark ettim. En kısa sürede açılacağını düşünüyorum. Ne zaman açılacağı ile ilgili bir tarih yok. Her gün denemeye devam.
Hocam peki 38/4-a da  nakilleri şuanki öğrenim gördüğü okula velisi ile birlikte gelip nakil dilekçesi vermesi gerektiğini ifade ediyor e devletten yapamaz mıyız

Bide 1 temmuz gibi tarihte açılır mı nakil
Hocam bir de 9 dan 10 a geçeceğiz ya herhangi bir puan ile almıyorlar değil mi sadece kontejyana bakıyolar diye biliyorum
Henüz başlamadı nakiller. Galiba e-okulun sınıf geçme işlemlerini yapmasını bekliyorlar. Sınıf geçmeler yapıldıktan sonra açılacak.
bisey sorcam 11. sınıfta baska okula geçiş oluyomu bi bilginiz varmi
Arkadaşlar önce 10. 11. Ve12. Sınoflara nakil başlar 2 veya 3 hafta sonra 9.sınıflarınki yapılır yani lgs sınav açıklandıktan 1hafta sonra

İlgili sorular

1 cevap
15 Haziran 2020 Lise kategorisinde irfan başlattı
1 cevap
24 Ağustos 2019 Üniversite kategorisinde ismail başlattı
1 cevap
14 Ağustos 2020 Lise kategorisinde Cem başlattı
1 cevap
3 Temmuz 2020 Lise kategorisinde Efe başlattı
8 cevap
4 Temmuz 2019 Lise kategorisinde Murat başlattı
...