Lise kategorisinde (57.9k puan)

Değerli ziyaretçiler. Liseler arasında nakil olarak okul değiştirme ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Her soruya ayrı başlık açmak gereksiz konu yoğunluğu oluşturduğu için nakillerle işgili sorularınızı bu başlık altında cevaplayacağım. Alt kısımda bulunan cevapla butonuna basarak durumunuzu anlatırsanız verdiğiniz bilgilere göre geçip nakil olma durumunuzu size açıklayabilirim. Teşekkürler.

99 Cevap

Merhaba ben bu sene 10. Sınıfa geçtim ve ilçe değişikliği yaptığımız için gittiğimiz yerdeki sınavsız adrese dayalı bir okula nakil aldım ama sonradan okulun kötü bir okul olduğunu ve aldığı ortalamanın benim ortalamamdan düşük olduğunu öğrendim kendi seviyemdeki öğrencilerle eğitim almak istiyorum çok pişmanım tekrar nakil aldırabilirmiyim ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun
Merhaba 10.sınıftayım  geçtim meslek lisesindeyim Anadolu lisesine geçebilir miyim? Mantıklı mı? . OBP puanı 96,7458

(3senenin ve 9.sınıf puanı)
Ben 9. Sınıfa yeni geçtim anadolu lisesindeyim ama meslek lisesine gitmek istiyorum ama 9. Sinifta okula degistirebilirmiyim nasil olur bilmiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim acil.
Hocam 11. Sınıfım anadolu lisesinde okuyorum ve mesleğe gitmek istiyorum mümkün mü 11. Sınıfa yeni geçtim daha başındayım uzaktan eğtim ile başladım 2004 lüyüm
Ben anadolu liselerinin meslek yapıp üniversite okumasam da bir meslek alacağımı zannetmiştim.ama öyle değilmiş.anadolu lisesine kayıt yaptırdım.ama ben bunu sonra dan öğrendim.ve ben şuan meslek lisesine gitmek istiyorum.lütfen ne yapabileceğimi söyleyin.boş boş okumak istemiyorum.belku üniversiteyi kazanamazsam boş boş okumuş olmaz mıyım?
fatmanur, anadolu lisesinden mesleki liseye geçiş yapabilirsin. 10. sınıf 1. dönemi sonuna kadar. Sonrasında geçiş yapamazsın.
Merhaba;benim çocuğum anadolu lisesini kazandı ve kaydını yaptırdım,fakat sonrasında meslek lisesine geçirmek istedim fakat sistem geçişe izin vermedi.konuyla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim?
Merhabalar, bu sene 11. Sınıfım Afyon da bir meslek lisesinde okuyorum Bursa’ya taşınmak zorundayız alanım (aile ve tüketici) Bursa’da hiçbir meslek lisesinde yok naklimi Bursa’ya nasıl aldırırım ?
Ben meslek lisesinden anadolu lisesine geçmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz lütfen. Sadece nasil yapabileceğimi bilmiyorum.
kocaelinde sosyal bilimler lisesinde hazırlık okuyorum, 2. dönem istanbula taşınmayı planlıyoruz, 2. dönem istanbuldaki bir anadolu lisesine nakil yapabilir miyim, şartlar nelerdir?

(adrese dayalı ve sınav puanıyla alan okullarda nasıl olduğunu açıklarsanız sevinirim)


...