Lise kategorisinde (5.8k puan)

Değerli ziyaretçiler;

Liseler arasında nakil olarak okul değiştirme ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Her soruya ayrı başlık açmak gereksiz konu yoğunluğu oluşturduğu için nakillerle ilgili sorularınızı bu başlık altında cevaplayacağım. Altta bulunan cevapla butonuna basarak durumunuzu anlatırsanız verdiğiniz bilgilere göre nakil olma durumunuzu size açıklamaya çalışacağım. Teşekkürler.

123 Cevap

Meslek lisesi 11. Sınıf öğrencisiyim Anadolu lisesi ne geçiş yapabilir miyim
11.Sınıfta geçemezsiniz
merhaba

nakil yaptığım okulun kontejanı 3 bende 3. sıradayım geçebilir miyim ?

bir sorum daha olucak kendi okulumdan nakil belgesi alırsam okuldan çıkmış mı sayılırım? cevaplarsanız çok sevinirim

merhaba

nakil yaptığım okulun kontejanı 3 bende 3. sıradayım geçebilir miyim ?

bir sorum daha olucak kendi okulumdan nakil belgesi alırsam okuldan çıkmış mı sayılırım? cevaplarsanız çok sevinirim

(5.8k puan)
Bu durumda nakliniz gerçekleşir. Nakliniz gerçekleşmeden okulunuzdaki kaydınız silinmez. Nakil olduğunda kaydınız yeni okula geçer. Nakil olmazsa şu an bulunduğunuz okulda kalırsınız.
Meraba ben Anadolu lisesinde okuyorum 10 . Sınıfın 2. Döneminde çıraklık okuluna yazıldım çıraklık okulundan tekrar 10 dan yeniden başladım ordada bı dönem okudum ama şuanda eski okuluma geri dönmek istiyorum beni bilgilendirirmisiniz lütfen kafam çok karışık bu konuda olurmu olmazmı hiç bilmiyorum
Merhabalar ben havacılık lisesinde okuyorum 10. sınıfım ama dil bölümünden mezun olmak istiyorum. bana 2. dönemin sonuna kadar bir anadolu lisesine geçiş yapabileceğim söylendi fakat öyle değilmiş 1. dönem bitmeden geçiş yapmam gerekiyormuş şimdi ben 2. dönem başlamadan nakil alabilir miyim?
Nakiller şu an haftalık olarak alıldı. Başvuru yapabilirsiniz.
Ben 9.sınıfta özel bir fen lisesindeydim ancak 10.sınıfın başında imamhatip lisesine geçtim ve seçmeli derslerden dolayı 92 olan ortalamam 69a düşürüldü. Yarim dönem imamhatip lisesinde okudum. Ancak pandemi dolayısıyla hiçbir sınava girmedim. Şuan da sinavsiz bir Anadolu Lisesine geçmek istiyorum. 9.sınıf ortalamam nasıl hesaplanacak? Nakil işlemi 69 uzerinden mi olacak?
Hocam ben 10. sınıfa gidiyorum Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyorum fakat sene sonunda evimin yakınındaki bir anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum. O liseye kabul edilip edilmemem karne notuma göre mi belirlenecek?
(12 puan)
Sosyal bilimler lisesinde hazırlık okuyorum. Okulumdan memnun değilim. Sınavla öğrenci alan bir Anadolu lisesine nakil olmak istiyorum. Hazırlık bitince 9.sınıf olarak nakil olabilir miyim?
(12 puan)
Hocam lise hazırlık okuyorum. Hazırlığı bitirdikten sonra Anadolu lisesine nakil olabilir miyim?
Merhaba hocam ben 10. Sınıfı bitirdim 11. Sınıfta meslek lisesine geçiş yapmak istiyorum oluyor mu? Olmuyorsa tekrardan 10. Sınıftan başlayıp mesleğe geçebiliyor muyum?
Bu sene Erkut soyak anadolu lisesi 1.sınıf dan meslek lisesine geçiş yapabiliyor muyuz?Bizim evimize tev raylı sistemle ilgili liseye geçiş yapabilirmiyiz

İlgili sorular

7 cevap
19 Aralık 2015 Lise kategorisinde Ali99 (20 puan) başlattı
2 cevap
8 Aralık 2020 Lise kategorisinde Eğitimci (5.8k puan) başlattı
3 cevap
1 Şubat 2018 Lise kategorisinde Merve Elif (25 puan) başlattı
1 cevap
26 Kasım 2017 Lise kategorisinde Berfinn (2 puan) başlattı
0 cevap
17 Temmuz 2017 Lise kategorisinde Yesim (2 puan) başlattı
...