Lise kategorisinde (5.9k puan)

Değerli ziyaretçiler;

Liseler arasında nakil olarak okul değiştirme ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Her soruya ayrı başlık açmak gereksiz konu yoğunluğu oluşturduğu için nakillerle ilgili sorularınızı bu başlık altında cevaplayacağım. Altta bulunan cevapla butonuna basarak durumunuzu anlatırsanız verdiğiniz bilgilere göre nakil olma durumunuzu size açıklamaya çalışacağım. Teşekkürler.

156 Cevap

Hocam 11. Sınıfım. 12. Sınıfta okul değiştirmek istiyorum. Benim teog puanım 458 küsürlerde bisey. Gitmek istediğim okulun 11. Sınıf taban puanı 462 zaten 11 de o okula geçemem. 12 Sınıfta geçmeyi düşünüyorum. 12. Sınıf taban puanıda 431 Falan. 12. Sınıfta geçebilir miyim?

(5.9k puan)
Selim Yüksel, sınıf atlatmalar yapıldıktan sonra taban puanlarda değişiklikler oluyor. Düşebilir veya artabilir. Eğer taban puan düşerse başvuru yapabilirsin. Bunun için e-okul sisteminin sınıf geçişlerini yapmasını beklemelisin. Temmuz ayı içerisinde oluyor sınıf atlatmalar.
Hocam ben 9. Sinifi saglikta okuyup 10. Sinifta anadolya geçiş yapabilir miyim
Merhaba, ben şuan 10. Sınıf Meslek Lisesi öğrencisiyim ve kardeşim lgs sınavına girdi ve sınavı güzel geçti ortalamasıda yüksek ve fen lisesini veya başka şehirdeki nitelikli liseleri istiyor eğer tutarsa seneye ikametgah değişikliği ile farklı bir şehire taşınmak zorunda kalacağız ve ben 11. Sınıf olmuş olacağım o taşındığım ilde Meslek Lisesine veya Anadolu lisesine nakil olma imkanım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
Ben 10.sinifdayimda bu sene sinifta kaldım şimdi başka bi anadolu ya gecicem ama yine beni puana göre mi yoksa kontenjana göre mi alırlar çünkü busenelikteki kişiler puansız girdi seneye de onlarla okucam  ve normalde puanım yetmiyo du ama kalırsam olur mu sizce taban puan şartı ararlarmi  yoksa direk kontenjandan mi girerim
(5.9k puan)
İbrahim, meslek lisesine aynı bölüm olmak kaydı ile istediğin zaman nakil olabilirsin. Anadolu lisesine ise 10. sınıf sonuna kadar nakil olma hakkın var. Mesleki liseden anadolu lisesine 11. sınıfta nakil olamazsın.
(5.9k puan)
Ayşe, önümüzdeki sene anadolu lisesinin 10. sınıf seviyesi puansız alacak. Puana bakılmaksızın adrese göre nakil isteyebilirsin.
Merhaba hocam, kolay gelsin. Ben meslek lisesinde 10.sınıf öğrencisiyim. Karne almama 4 gün kaldı. Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyordum ama idareciler bana şuan nakil isteyemeyeceğimi söylediler. Temmuz ayına kadar nakil yapabiliyor olmam gerekmiyor mu? Sınıf atlarsam 11 olacağım için anadoluya geçiş yapamam değil mi?
Merhaba devlet destekli özel meslek lisesinden anadoluya 11.ci sınıfta geçiş varmı
(5.9k puan)

Karne dönemi olduğu için nakiller şu an kapalı. Karneler dağıtıldıktan sonra nakiller tekrar başlayacak. Temmuz ayı sonuna kadar nakil verme hakkınız var.

Merhaba ama meslek lisesi 11 ci sınıfa geçildikten sonra nakil yok geçemezsiniz deniyor bizde kaç gündür uğraşıyoruz. Yok arada kalır deniyor

Şu an 10 sınıf öğrencisiyim 2. Dönem olduğu için seneye nakil vermek istiyorum. Bölümüm sayısal. sağlık mesleğe geçebilme olasılığım var mı?

Hocam merhaba, ben 9. Ve 10. Sınıfı özel anadolu lisesinde okudum ve suan 11.sınıfa geçtim bu 11.sınıfta devlet anadolu lisesine nakil yapabilir miyim? E okulun kontenjan sitesinden istediğim okulun 11.sınıf için puanı benim puanımdan düşük ve boş kontenjan var şartlar nelerdir ve teog puanım etkili mi bunda?

Dil bölümünü okumak istiyorum ve bölümüm okulumuzda açılmıyor. Bu nedenle proje okulu olan bir İmam Hatip Lisesi'ne nakil vermek istiyorum. Naklin şu an mümkün olmadığını söyleyen de var "sen 11'e geçtin zaten, alırlar seni. Hem yazın da nakiller var." diyen de var. Sizce nakil mümkün mü? Ve eğer mümkünse tam bir tarih verebilir misiniz nakille ilgili?

İlgili sorular

7 cevap
19 Aralık 2015 Lise kategorisinde Ali99 (20 puan) başlattı
2 cevap
8 Aralık 2020 Lise kategorisinde Eğitimci (5.9k puan) başlattı
3 cevap
1 Şubat 2018 Lise kategorisinde Merve Elif (25 puan) başlattı
1 cevap
26 Kasım 2017 Lise kategorisinde Berfinn (2 puan) başlattı
1 cevap
17 Temmuz 2017 Lise kategorisinde Yesim (2 puan) başlattı
...