Genel kategorisinde (54.9k puan)

Değerli ziyaretçiler. Sınıfta kalmak veya geçmek ile ilgili çok fazla soru gelmektedir. Her soruya ayrı başlık açmak gereksiz konu yoğunluğu oluşturduğu için kalır mıyım geçer miyim sorularınızı bu başlık altında cevaplayacağım. Alt kısımda bulunan cevapla butonuna basarak durumunuzu anlatırsanız verdiğiniz bilgilere göre geçip kalma durumunuzu size açıklayabilirim. Teşekkürler.

122 Cevap

Hocam 3 zayıfı kalma bu seneden itibaren mi  yoksa gelecek sene mi ?
10.Sınıfım ilk dönem ortalamam 49 ikinci dönem ortalamam 51 olursa geçer miyim
Ben 9.sinifim ilk donem ortalamam 60 ve 2tane 50nin altinda zayifim var 2.donemde bu sekilde olursa ne olur sizce
Hocam İlk dönem ortalamam 80 ikinci dönem 20 olsa geçermiyim illa ikinci dönemin 50 olmasımı lazım bizim fizik hocamız birinci dönem 100 olsa bile ikinci dönem 49 olsa kalırsınız dedi doğrumu hocam
Hocam, ben 7 dersten kaliyom ortalamam 58
Meb sinifta kalma yònetmeligini degistirdi.bu yil uygulanmaz dimi seneye itibaren mi başlar yoksa bu 2.donem karne günümü.
(54.9k puan)
Buğra; ikinci dönem 50 puanın altında olursa sadece ikinci dönem notun zayıf olur. Geçme puanı yıl sonu puanına göredir. Yani birinci ve ikinci dönem puanlarının aritmetik ortalaması 50 oluyorsa geçersin.
(54.9k puan)
Mehmet; sistem değişmedi. Ortalaması 50 olan geçiyor.
Bu sene coronadan dolayı 2.donem yok ilk dönem genel ortalamam 50 üstü edebiyattan geçtim ancak matematikten kaldım (47) Anadolu lisesine gidiyorum seneye matematik dersini verecekmiyim
Hocam özürlü 14 özürsüz 4.5 kalırmıyım?
hocam merhaba, ben 12 sınıf öğrencisiyim, benim 11. edebiyat dersinden sorumluluğum var, ve bu senenin ilk dönem notu da 50'nin altında, sorumluluk sınavına girecek miyim, mezun olabilecek miyim?


...