Lise kategorisinde (20 puan)
10,11.sınıfta bir dersten sürekli sorumlu kaldım ve şuan 12.sınıftayım. Bu dersten bu sene de kalırsam,sınıfta mı kalıyorum? Ortalamalarım bu dersten sorumlu kaldığım halde hep 67 civarı. Bu sene de öyle.

9 Cevap

(56.6k puan)

Sınıfta kalmazsınız ancak mezun da olamazsınız. Sorumlu deslerinizi kurtarmadan diploma alamazsınız.

Öncelikle merhaba hocam. 11.sınıf öğrencisiyim ve alt sıflardan toplam 3 sorumlu dersim var. Bu sezon ilk dönem ortalamam 46 ikinci dönem ortalamam ise 55 ve iki dönem toplam zayım 4 acaba sınıfı geçebilir miyim acil hocam.

(56.6k puan)
Zekery17, ortalaman 50'nin üzerinde olduğu için sınıfı geçersin ancak önceki sorumlulukların devam eder. Bu yıl da baraj derslerden kalırsan onlarda sorumluluğa kalır. Toplam sorumlu dersin en fazla 6 olabilir. 7 olursa sınıfta kalırsın.

Öncelikle merhaba hocam ben 11.sınıf öğrencisiyim ve imam hatipte okuyorum. Hocam 9. sınıfta özel okuldaydım, 10. sınıfda imam hatibe geçince Arapça ve Kur'an dersi sorumlu olarak geldi ve şuan toplam 3 sorumlu dersim var ve bu dönem ilk dönem notum 46 ikinci dönem ise 55 ve 4 zayifim var. Dil anlatımdan geçtim, acaba sınıfı geçebilir miyim hocam saygılar.

(56.6k puan)

Ortalamayla geçersin. Ancak geçen sene ki sorumlulukların devam edecek. Bu sene kaldığın zayıflarından baraj ders olanlar varsa onlardan da sınava gireceksin.

Hocam benim ilk dönem 53 iki dönem de 55 4 zayıfım var geçer miyim hoca ya sordum dedi ki geçersin ama sorunlu geçersin dedi
(56.6k puan)
Bysamo06, ortalama ile geçersin. Sorumluluğa kalmazsın.
Ortalamam 60 kaldığım dersler 3tane(matematik,fizik, coğrafya) EDEBİYAT dan geçtim sorumluluk sınavına girmem gerkeir mi
(56.6k puan)
Ortalamayla geçenlerin sorumluluk sınavlarına girmesine gerek yok.


...