Lise kategorisinde (4 puan)
Merhaba, 1 yıl hazırlığımı bitirdikten sonra seneye başka bir okula nakil olabildiğimi biliyorum ancak,

1- Geçen sene girdiğim teog puanıma göre mi yoksa başka bir şeye göre mi okul seçebilirim ?

2- Eğer teog puanımla giriyorsam benim sınava girdiğim zamanki yüzdelik dilime göre mi seçim yaparım yoksa bu seneki yeni yüzdelik dilimlere göre mi girerim?

3- Bir önceliğim olacak mı? - Diğerlerinin benim yanımda bir önceliği olacak mı?

Biraz karışık oldu sanki sorular ama umarım anlarsınız, teogdan 480 gibi bir puan aldım bu arada.

7 Cevap

(6 puan)
Lütfen bu soruyu kısa zamanda cevaplayın çünkü ben de tıpatıp benzer durumdayım.
Merhaba bu sene ben de aynı durumdayım acaba sınava girdiğin senenin puanına göre mi geçiş yaptın yoksa okuduğun dönemin puanına göre mi?
(5.9k puan)

Hazırlık sınıfından 9. sınıfa nakil konusu öğrencilerin kafasını oldukça karıştıran bir konu olmaya devam ediyor. Sorularınızı Basamak basamak cevaplamaya çalışacağım.

1. Nakil olmak için TEOG yerleştirme puanınızı kullanacaksınız. Dönem ortalamaları, ders notları, karne notu gibi puanlar etkili olmuyor.

2. Nakliniz gelecek sene olacağı için gelecek senenin yüzdelik dilimi ve puanları geçerli olacak.

3. Herhangi bir önceliğiniz olmayacak. Gelecek yıl 9. sınıf yerleştirmeleri yapıldıktan sonra normal nakil başvurusu yapacaksınız.

Merhaba ben bir şey sormak istiyorum 2019 yılında lgs ye girdim ve bir sosyal bilimler lisesine yerleştim bir yıl ingilizce hazırlık okudum şu an 10.sınıfa geçicem ve bir fen lisesindeyim ama evime çok uzak evime yakın başka bir fen lisesi var benim sınava girdiğim yıl 411 ile kapatmış ama benim sınıf seviyemdeki kişilerin girdiği yıl 380 ile kapatmış 411 e puanım yetmiyor ama 380 e yetiyor sizce nakil yapabilir miyim?
nakili gerçekleştirebildin mi bende de durum aynı da
Bu durum LGS sistemi geldikten sonra da aynı şekilde mi?
(5.9k puan)

Evet aynen devam ediyor.

merhaba. o zaman 2020 de ben sınava girip hazırlıklı liseye yerleşmiştim ancak şimdi nakil yapmak istiyorum. o zaman 2021 puanlarına mı bakıp gireceğim? peki sistem yani meb bunu kabul edecek mi ayrıca buna dair bilgi elinizde var mı veya nereden öğrendiniz rica etsem yardım eder misiniz?
benim de kafama o takıldı sistem bizi hangi yıla göre değerlendiriyor
Şu anda bende aynı durumdayım ve siz bu soruyu 2017de sormuşsunuz. Noldu?Aşağıda cevaplarda yazdığı gibi hazırlık sınıfını okuduktan sonra 2018  öğrencileriyle beraber mi nakil yaptınız? Biliyorsanız eğer lgs olduğu için birşeyler  değişti mi?cevaplarsanız çok sevinirim.
Bende aynı sorunu yaşıyorum hazırlik 2. Dönemdeyim ve kasım ayına kadar nakil yapamadım bu okulda okumak istemiyorum ama e okula yazınca da hazırlık sınıfından hazırlik sınıfi olmayan okullara geçiş yapilamaz diyor 9. Sınıfta fen lisesine puanım yetiyor tercih yapsam olur mu hocam
Merhaba bu sene ben de aynı durumdayım acaba sınava girdiğin senenin puanına göre mi geçiş yaptın yoksa okuduğun dönemin puanına göre mi?
Bende aynı durumdayım lütfen en kısa zamanda cevaplar mısınız bu sene hazırlık okuyorum seneye geçsem 2021 puanına göre mi 2022 puanına göre mi olur?
ben hazırlık okudum normalde 12 ye geçecektim fakat hazırlık okuduğum için 11 e geçeceğim 11lerin puanları bir önceki seneye  yani benim seneme göre düşük olduğundan kabul edileceğini düşündüm.Nakil başvurusu yapmak istedim e devletten fakat girdiğimiz sınav senesine göre değerlendirdi puanım yetmedi ve başvurum reddedildi.

İlgili sorular

1 cevap
26 Nisan 2016 Lise kategorisinde Deniz278 (2 puan) başlattı
1 cevap
10 Eylül 2015 Lise kategorisinde Sena (6 puan) başlattı
1 cevap
5 Aralık 2020 Lise kategorisinde misafir başlattı
0 cevap
30 Temmuz 2019 Lise kategorisinde misafir başlattı
1 cevap
22 Ekim 2017 Lise kategorisinde Seymen (2 puan) başlattı
...