Forum kategorisinde (2 puan)

İyi günler.
Ben 12. Sınıfım üniversiteye daha rahat hazırlana bilmek için açık liseye kayıt yaptırdım. Daha sonra açık lisede okumaktan vaz geçip kayıt yaptırdıktan üç gün sonra eski liseme geri dönmeye karar verdim. Açık liseden kaydımı sildirdim fakat eski liseme gittiğimde sistemde hala açık lisede okuyor olarak görünüyor ve okulda bilgilerim bulunmasına rağmen okulda da kayıtlı görünmüyorum. Ne yapmam gerekiyor? Ben arada mı kaldım? Nasıl mezun olucam sınava nasıl gireceğim. Yanıtlarsanız çok sevinirim.

2 Cevap

(5.9k puan)

Açık liseden aldığınız tasdiknameniz ile birlikte ilçe milli eğitim müdürlüğüne gidin. Orada bu işleri yapan yani açıktan örgün öğretime geçiş işlerine bakan bir komisyon var. Bu komisyona bir dilekçe ile başvuru yaparak durumunuzu anlatın. Zaten bu okulda okuduğunuzu ve kısa süre önce  ayrıldığınızı belirtin. Normal prosedüre göre açık öğretimden örgün eğitime geçişler okulun kapalı olduğu yaz tatilinde yapılır. Umarım geç kaldınız demezler. Bir imkânı varsa yardımcı olacaklardır.

Ben  kanal altinda yadiyorum ve bana okulumda dediler  ki kanal atli  yeni yapilan okula gidecrk dedi ler ben ben o okula gitmek istemiyorum  ben dilekceyi nasil yazacagimi  da bilmiyorum bana yardimci olur musunuz??
Merhaba ben de ayni durumdayim son sinifim aciga gectim ama bazi sebeplerden oturu okuluma donmek istiyorum acik kaydimi silip tekrar dönebilir miyim okula ?

İlgili sorular

0 cevap
9 Aralık 2017 Üniversite kategorisinde HATALAR HATALAR (6 puan) başlattı
1 cevap
18 Kasım 2016 Üniversite kategorisinde ikram yağmahan (8 puan) başlattı
1 cevap
11 Ekim 2017 Lise kategorisinde Dilaraa1 (2 puan) başlattı
1 cevap
6 Ekim 2016 Lise kategorisinde nergis (2 puan) başlattı
1 cevap
4 Ağustos 2018 Lise kategorisinde misafir başlattı
...