Lise kategorisinde (60 puan)

Ben bu sene 10.sınıfa geçtim ama e-okula baktığımda hala 9. sınıf yazıyor. Kafama takıldı, bir sorun mu var acaba? Neden bu şekilde görünüyor. Neden e-okulda sınıfı geçtiğim görünmüyor? Ne yapman lazım.

4 Cevap

(57.6k puan)

e-Okul sistemi temmuz ayında sınıf geçme işlemlerini yaptı. Yani sınıfı geçmiş olsaydınız 10. sınıf olarak görünmeniz gerekirdi. Hala 9. sınıf olarak görünüyorsanız büyük ihtimalle sınıfta kalmış olabilirsiniz. Karnenizi inceleyin. Sınıf tekrarı veya sınıfını geçti yazıyor mu? Devamsızlığınızı kontrol edin. Notlarınız iyi olabilir ama devamsızlıktan sınıfta kalmış ve farketmemiş olabilirsiniz. Eğer bir hata yoksa, yani notlarınız geçmenize yetiyor ve devamsızlık sorununuz yoksa karneniz ile birlikte okula giderek durumu sorgulayın.Sizin farketmediğiniz bir ayrıntı olabilir. Sınıfta kaldıysanız bunun nedenini size açıklarlar. Eğer bir hata olduysa bu durumu düzeltebilirler.

(60 puan)

Okula gittim tamam dediler. İl Milli Eğitim müdürlüğünü aramışlar. Yıl sonu notlarında e okulda 50.04 le geçtim ortalama ile. Bir sıktı olur mu sizce?

(57.6k puan)

Ortalamanız 50.04 ise ve devamsızlık probleminiz yoksa sınıfı geçmiş olmanız lazım. Okul idaresi sorun yok dedi ise bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Geçtinmi sonra bendede aynı durum varda


...